جواهر فنجان محققان دوچرخه کافئین نوشیدنی

جواهر: فنجان محققان دوچرخه کافئین نوشیدنی ورزشکاران نوشیدن قهوه دوچرخه سوار سوزاندن چربی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی برجام توافق بسیار بدی است / نیکی هیلی

نماینده آمریکا در شرکت ملل برجام را توافقی بد دانست و گفت: دنیا اکنون این وقت را دارد که یک توافق بد را بپذیرد یا آن را رد کند.

برجام توافق بسیار بدی است / نیکی هیلی

نیکی هیلی: برجام توافق بسیار بدی است

عبارات مهم : ایران

نماینده آمریکا در شرکت ملل برجام را توافقی بد دانست و گفت: دنیا اکنون این وقت را دارد که یک توافق بد را بپذیرد یا آن را رد کند.

به گزارش ایرنا، نیکی هیلی عصر پنج شنبه در نشستی با عنوان «مقابله با چالش های حکومتداری در دنیا امروز» در دانشگاه «دوک» حضور یافت و این مطلب را مطرح کرد.

برجام توافق بسیار بدی است / نیکی هیلی

وی برنامه موشک های بالستیک کشور عزیزمان ایران را تهدیدی جهت ثبات منطقه دانست و افزود: ما با همکاران اروپایی خود در حال کار هستیم تا این توافق اصلاح شود و دولت کشور عزیزمان ایران به خاطر حمایت از تروریسم منطقه ای پاسخگو شود.

نماینده آمریکا در شرکت ملل متحد با یادآوری این که مدیر جمهوری آمریکا گفته است که در آخر مهلت نیمه ماه مه، استمرار همکاری ما را در این توافق تعیین خواهد کرد، افزود: رویکرد نیرومند ما پاسخگو کردن کشور عزیزمان ایران به خاطر اقداماتش است.

هیلی این رویکرد را ارسال یک خبر نیرومند به کشور عزیزمان ایران و همچنین به کره شمالی دانست و ادامه داد: خروج آمریکا از برجام می تواند پیامی به کره شمالی باشد که ما نمی توانیم در خروج از این توافق صادق باشیم.

نماینده آمریکا در شرکت ملل برجام را توافقی بد دانست و گفت: دنیا اکنون این وقت را دارد که یک توافق بد را بپذیرد یا آن را رد کند.

وی این دریافت را کاملا اشتباه دانست و ادامه داد در عوض، بند غروب آفتاب و آخر محدودیت موشک های بالستیک کشور عزیزمان ایران به کره شمالی می گوید ما کاسبیم.

نماینده آمریکا در حالی که جامعه بین المللی غیر از معدود طرف های منطقه ای از توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران حمایت می کنند، مدعی شد: پذیرش غلط توافق بد تنها روشن می سازد که پیروزی توخالی است و تلاش ما را جهت امنیتمان با شکست مواجه می سازد .

نماینده آمریکا در شرکت ملل متحد با ادعای این که کشور عزیزمان ایران یک کشور بی ثبات کننده در منطقه هست، گفت: این باعث شد که اعضای جامعه بین الملل گرد هم آیند تا راه حلی بیابند.

برجام توافق بسیار بدی است / نیکی هیلی

هیلی بدون توجه به این که میلیاردها دلار حق ملت کشور عزیزمان ایران به علت تحریم های ظالمانه آمریکا و شورای امنیت، در تصرف غیرقانونی این کشورها قرار داشت، افزود: آنها تصمیم گرفتند تا ۱۰۰ میلیارد دلار به کشور عزیزمان ایران بدهند تا واکنش‌ها خود را عوض کردن دهد.

وی ادامه داد: آنها می گویند که در دانشگاه ها و پژوهشگاه های نظامی، فعالیت های هسته ای انجام می شود ولی کشور عزیزمان ایران ۲۸ روز متوالی به آنها اجازه بازرسی نمی دهد.

نماینده آمریکا در شرکت ملل برجام را توافقی بد دانست و گفت: دنیا اکنون این وقت را دارد که یک توافق بد را بپذیرد یا آن را رد کند.

سفیر آمریکا در شرکت ملل متحد ادامه داد: به نظر ما همه مباحث همچون بررسی سایت های نظامی، دانشگاه ها و اماکنی که می دانیم در آنجا فعالیت های هسته ای انجام می شود، نیامده است.

هیلی با بیان این که بگذارید از مزایای این معامله بگویم، اظهار کرد: ۱۰۰ میلیارد دلار به آنها دادیم ولی آنها به نقض قطعنامه ها ادامه دادند، آزمایش موشک بالستیک، حمایت از گروه های تروریستی در سوریه، لبنان، یمن و غزه را ادامه دادند و تسلیحات نظامی را به همسایگان همچون حوثی های یمن فروختند.

برجام توافق بسیار بدی است / نیکی هیلی

وی یادآور شد: در گزارش دبیرکل شرکت ملل متحد لیستی از نقض قطعنامه ها به وسیله کشور عزیزمان ایران آمده بود، آیا می توانیم چون اروپایی ها چشممان را بر روی آنها ببندیم؟

نماینده آمریکا در شرکت ملل متحد تاکید کرد: بند غروب آفتاب ۱۰-۱۵ سال به آخر می رسد و اکنون سه سال آن گذشته هست، آیا شما با آن راحتید؟ یا می توانیم به گزینه دیگری نگاه کنیم؟

هیلی در حالی که می گفت اروپا موافق برجام هست، گفت: ما با اروپا کار می کنیم تا این توافق اصلاح شود، ما می توانیم آزمایش های موشک بالستیک کشور عزیزمان ایران را متوقف کنیم. می توانیم جلوی حمایت آنها از تروریسم و ارسال اسلحه به حوثی ها را بگیریم و ما می توانیم بند غروب آفتاب را عوض کردن دهیم.

وی با ابراز ناامیدی از همراهی اروپا در عوض کردن برجام تاکید کرد: هنگامی که که ما هر روز تلاش صادقانه ای جهت عوض کردن بعضی مباحث انجام می دهیم ولی هیچ چیزی عوض کردن نمی کند.

نماینده آمریکا تغییرات درخواستی ترامپ را مربوط به ارزش های ثابت این کشور دانست و با چشم پوشی تریلیون ها دلار هزینه واشنگتن در راه اندازی گروه های تروریستی و ویرانی کشورهای منطقه، مدعی شد: ما قصد نداریم از یک بازیگر حامی تروریست حمایت کنیم.

هیلی همسو با خواست سردمداران رژیم صهیونیستی که در همین نشست آن ها را بزرگترین دوست آمریکا نامید، مدعی زیاد کردن تحریم های کشور عزیزمان ایران شد و گفت: اگر اروپا می خواهد در این توافق بماند، می تواند ولی ما تحریم ها را باز می گردانیم.

وی افزود: آنها می خواهند با کشور عزیزمان ایران تجارت کنند و ۱۰۰ میلیارد دلار را نگهدارند، ولی ما مجبور نیستیم بخشی از آن باشیم.

بر اساس مصوبه کنگره آمریکا، مدیر جمهوری آمریکا باید در مهلت های مشخص، پایبندی یا عدم پایبندی کشور عزیزمان ایران به توافق هسته ای را با ارائه مستندات مورد نیاز تعیین کند.

همچنین به دنبال توافق هسته ای، مدیر جمهوری آمریکا باید تحریم های مرتبط به فعالیت های هسته ای کشور عزیزمان ایران که در سایر قوانین آمده است را اسقاط کند.

ترامپ در ماه ژانویه و در تمدید اسقاط این تحریم ها اعلام کرد اگر اصلاحات مد نظر وی در برجام اعمال نشود، از این توافق خارج خواهد شد.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | آمریکا | کنگره آمریکا | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs